Ο Α.Ο.Πολυγύρου στην Καστοριά

Επιμέλεια: Ιωάννης Σφυρής

Στα πλαίσια της 27ηςαγωνιστικής, η ομάδα μας αντιμετώπισε στο Κλειστό Γυμναστήριο Καστοριάς «Δημήτρης Διαμαντίδης» την ομώνυμη ομάδα.
Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω  στο 1ο δεκάλεπτο με σκορ 18-08.
Πολύ καλή εμφάνιση στο 2ο δεκάλεπτο μας έφερε πιο κοντα στο σκορ. Αποτέλεσμα ημιχρόνου 34-30.
Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας βρέθηκε...
και μπροστά στο σκορ  αλλά μια επιθετική Καστοριά με 4 συνεχόμενα τρίποντα γύρισε το σκορ και βρέθηκε μπροστά  με 55-47.
Στο τέταρτο οι διαιτητές επέτρεψαν το σκληρό παιχνίδι των γηπεδούχων , η ομάδα μας προσπαθησε να αντιδράσει αλλα τελικά ηττήθηκε με  σκορ 76-67.
Γεμάτο το γήπεδο της Καστοριάς στο οποίο βρέθηκαν και 28 φίλοι της ομάδας μας που ακολούθησαν την αποστολή με λεωφορείο.
Ένα πολύ ομόρφο διημέρο για όλους , στην πρώτη εκδρομή του ΑΟΠ στην ιστορία του με διανυκτέρευση φιλάθλων.
Να ευχαριστήσουμε τον ΑΣ Καστοριας για την φιλοξενεία.
Ιδιαίτερα όμως ο ΑΟΠ ευχαριστεί την ομάδα του Άργους Ορεστικού για την φιλοξενεία της ομάδας μας στο γήπεδο τους το απόγευμα του Σαββάτου και την εξυπηρέτηση τους.

Δεκάλεπτα: 18-08, 34-30, 55-47, 76-67

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης

Α.Σ. Καστοριάς (Σούλιος): Αντωνιάδης 10 (2), Κρανιάς, Ματενίδης 13 (3), Γυμνόπουλος 7 (1), Τερσενίδης 8 (2), Ζυγούρας 2, Ντάλλης 8 (1), Τσαούσης , Τσότσος 8, Βοϊβατόπουλος 16 , Τασιούδης 4, Τεπετίδης .

Α.Ο. Πολυγύρου (Παπαδόπουλος): , Xαριστός Στ, Χαριστός Κ., Κοτζαγιάννης 3 , Παπασαραφιανός 19(4), Τσιούντος 5(1), Βούλγαρης 3 (1), Ζεϊμπέκης 6 (2), Νουκάρης 8 (2), Πιπιλιάρης 20 (3), Μυλωνάς 2, Χρηστίδης 2.