«Τον άρχοντα τριών δει μέμνησθαι: Πρώτον ότι ανθρώπων άρχει. Δεύτερον ότι κατά νόμους άρχει. Τρίτον ότι ουκ αεί άρχει»

powered by Agones.gr - livescore

Πέμπτη 28 Ιανουαρίου 2010

Μεγάλη νίκη του ΑΟΠ μέσα στη Τρίγλια. Επόμενος αντίπαλος η Αρναία το Σάββατο στις 17.30

Πολύ μεγάλη βαθμολογικής σημασία νίκη πέτυχε ο ΑΟΠ μέσα στην Τριγλια σε εξ αναβολής αγώνα.

Το παιχνίδι ήταν πολυ δύσκολο. Η ομάδα της Τρίγλιας είχε το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα αλλά η ομάδα μας με μια αντεπίθεση διαρκείας στο 4ο δεκάλεπτο προηγήθηκε και με 6 πόντους. Στο τελευταίο λεπτό η Τρίγλια έκανε την τελευταία προσπάθεια να πάρει το παιχνίδι και ισοφάρισε σε 57 -57.

Έμεναν 10” με τη μπάλα στη κατοχή του ΑΟΠ και ο Κουγιώνης Χρήστος, ο οποίος ήταν και ο κορυφαίος παίχτης του αγώνα, έδωσε στον ΑΟΠ τη μεγάλη νίκη με δίποντο στο τέλος σχεδόν του χρόνου.

Τρίγλια 57 Πολύγυρος 59

Διαιτητές: Θωμόπουλος , Μάνιος
Δεκάλεπτα: 12-16, 31-27, 43-39, 57-59
Τρίγλια (Τσομπανάκης)
Ζούπης , Κουνάδος , Παντζάκης 14(3), Δαμαρλής 21(3), Καραγιαννάκης , Παπαδόπουλος , Σερεμέτης 7(1), Γεώργογλου Ε. , Τσήλιος 8(2), Καρράς , Καρπούζης 7(1), Γεώργογλου Γ.

Πολύγυρος (Μπούμπας)
Μυλωνάς Γ. , Μπανάβας Χ.. , Μπανάβας Ι. , Παπασαραφιανός 6, Στιβαχτάρης 3(1), Κουγιώνης 26, Γισγάκης , Γρηγορίου , Βαλσαμής 9, Μυλωνάς Ν. , Μόμτσιας 9(1), Βλάχος 6

Η ομάδα μας αυτή τη στιγμή βρίσκεται στη 1η θέση του Πρωταθλήματος, έχει την καλύτερη επίθεση και τους 2 πρώτους σκόρερ του Πρωταθλήματος.

Το Σάββατο 30/1 στις 17.30 ο ΑΟΠ αντιμετωπίζει την Αρναία. Ας βρεθούμε ΟΛΟΙ στο Κλειστό του Πολυγύρου και ας επιβραβεύσουμε την προσπάθεια των αθλητών μας.